Вам вже виповнилося 18 років?
На жаль ви не можете зайти на сайт varvarbrew.com
Любителі димних острівних віскі однозначно оцінять цей wee heavy. Минулого року ми вже презентували вам цього кріпака. На відміну від свого брата, тут не додані брети, тому він трохи м'якший, без кислинки й з теплими деревними тонами.
Кожного року напередодні новорічних свят ми робимо щось "цікавеньке". Цього року ми зварили яблучний ігристий ель, який на третину складається з яблучношго соку. Iðunn sparkling apple ale названий на честь Богині вічної молодості, яка була берегинею молодильних яблук. Ми взяли українські яблука Гала та збродили його винними дріжджами. Його кисло-солодкий яскравий смак з відтінком сидру, заграє новорічними блискітками на вашому святі. Сподіваємось усі пам'ятають, яке бажання потрібно загадати насолоджуючись цим пивом.
Ось і готова ще одна варіація на тему бочкового SolidØl. Цього раза ми використовували бочку з-під Heaven Hill Kentucky Bourbon Whiskey. Від цього наш м'який барлік трохи додав брутальності і дещо заграв відтінками патоки та дуба. Хоча, звичайно, нітрохи не втратив своєї обволікаючої теплоти. Підіймаємо келихи за Україну!
Welcome to the jungle!Зустрічайте Amazonas Barrel Aged Amburana Imperial Stout. Витриманий у рідненьких українських бочках з-під Микулинецького віскі. Темний, як південна північ, міцний, як поцілунок прекрасної дівчини. Амбурана дає свої пряні відтінки теплої кориці, зігрітої сонцем деревини, а дубова бочка додає легку ваніль. У букеті виражені кава, шоколад, алкоголь і сухофрукти. П'янка суміш для не нудного вечора.
Друзі, раді представити вам Grapelogy: Merlot, наше нове дослідження на тему винограду та його поєднання із пивом. До цього Triple Grape Ale ми додали виноград мерло. Цінителі знають, що цей сорт відрізняється нотками шоколаду, ванілі та червоних ягід, особливо за умови витримки в дубовій бочці. Так що в поєднанні з теплими солодово-карамельними тонами вийшов міцний ель, що зігріває та трохи нагадує сухий шеррі або порту. Ми вже передчуваємо експерименти з іншими сортами винограду, навіть руки сверблять. Сподіваємося, що Merlot відкриє низку різних цікавих Grapelogy
Звичайно, у кожній порі року є своя чарівність. Ось за вікном вже зовсім осінь. Повітря стає особливо свіжим, прозорим і навіює на думки про смажені каштани і грибне полювання. Любителі цього сезону радісно витягують із далеких полиць шаф теплі светри та йдуть гуляти по засипаним ароматним листям паркам. Але якщо ви хочете воскресити в пам'яті спекотне літо, наповнене гудінням бджіл, довгими днями, яскравими заходами сонця і смаком соковитих ягід, то спеціально для вас ми закупорили трохи в дубові бочки. Це Lost Summer Barrel Aged Cherry Wild Ale, наше втрачене, вкрадене літо. Дикий ель з бреттами та соковитою вишнею. Трохи терпкий, приємно-кислий, з яскравим вишневим ароматом, нотками мочених яблук та медового різнотрав'я.
Ви, мабудь, пам'ятаєте наш SolidØl? Ми вирішили витримати його в бочках Shabo Мускат протягом шести місяців. Ще більше теплоти та ноток ванілі та дубу, багатий шовковистий смак та все ті ж хмелі Admiral, East Kent Goldings, Fuggle. Щоб не зруйнувати тонку магію поєднання пива та бочки ми вирішали не карбонізувати SolidØl додатково, тому він досить тихий. Щоб сповна ним насолодитися, куштуйте його не дуже холодним.
Пічкот - це гібрид персика й абрикоса. Але у нас вони потоваришували не в процесі селекції, а ми просто витримали це дике пиво на локальних персиках (тих самих, що були в π4) і абрикосах. Тонкі натяки на шкурку стиглих фруктів, легка терпкість кісточки, уже упізнаваний профіль, приємна свіжа кислинка - ваше ігристе цього літа.
Якщо наші попередні випуски Amalgam були правдивими купажами, тобто змішувалися з різних бочок, то цей - особливий. Він настільки вразив нашу хранительку бочкової програми і повелительку маленьких звіряток, що цю бочку вона вирішила не блендувати ні з чим, а лишити у тому вигляді, як вона дозріла. Цей випуск більше фруктовий, ніж цитрусовий, з м'якшою кислотністю, білі яблука і персики, легкі абрикоси - портал у літній сад. З бельгійським настроєм, звісно.
Кажуть, кожна виноградинка мріє стати вином, але є такі бунтівниці, які не хочуть бути, як всі, і вони стають пивом!
Ви, мабуть, пам'ятаєте наші новорічні Sparks, чистий і малиновий, так от це їхній виноградний кузен. Мускатний виноград дає легку фруктовість і змушує думати про літо. Це теж прекрасна заміна святковій пляшці шампанського, дайте легкому ігристому гризету шанс, тим паче, що приводів на календарі скоро буде.
Наші експерименти з незвіданим світом диких дріжджів і дерева тривають. Amalgam означає "суміш, бленд, сплав" - і ця назва просто 100% передає це пиво, яке є сумішшю пшеничного і житнього, над якими файно попрацювали маленькі звірятка (насправді - гриби, але то вже подробиці), які впродовж більше півроку старанно змінювали початковий профіль цього бленду, перетворюючи його на сухий феєрверк терпких мочених яблук, цитрусів (грейпфрутів? мандаринів? апельсинів? тут хто що знайде) і приємного зігріваючого тепла. Невдовзі чекайте окремо житній і окремо пшеничний кислячки, які були базою.
На це пиво нас надихали класичні бельгійські фламандці, щоправда, ми на такі регалії не зазіхаємо, але цей кислий червоний ми намагалися зробити максимально на них схожим. Це наш перший серйозний бленд: частина в ньому пива, витриманого в бочці з 2017 року, одній з найперших наших, частина молодого, і частина витриманого у сталі. З усіх наших бельгійсько-орієнтованих експериментів цей найменш кислий, досить фруктовий, з м'якою дубовою терпкістю, але не позбавлений притаманних дичці ароматів. Зустрічайте Carmine.
Срібло Brussels Beer Challenge 2019
Цього Оленя з нами знов варила група помічників на відкритій варці. Тому він про найкраще: про друзів, про улюблені речі, про усмішки і радість. Хай несе вже цей 2020 у вирій.
Наше бачення традиційних норвезьких елів, з ялівцем, з диким квейком, майже без хмелю, шкода, що не на фермі, але що вже поробиш. Відійдемо від шампанських ідей на новий рік, і зробимо просто затишне зимове пиво, в шапці.
Хай ваші свята будуть теж затишними і радісними!
Коли ми замислили це пиво, то уявляли поле стиглої пшениці, знаєте, коли надвечір’я, і вітер в колосках “шшшш”, а поруч старий сад з яблунями і грушами, такою дрібною, трохи терпкуватою дичкою, і вітки гнуться долу, і все воно дозріле і важке, і вже аж проситься в руки. Не знаємо, чи будуть вас навідувати думки про все це, але вийшло непогано, і мочені яблучка, і десь там печиво на фоні, і грушки і навіть трохи жовтої аличі. Цей брат d`Rye i Amalgam вийшов одночасно найкисліший і найфруктовіший, як осінній день.
До свого п'ятиріччя не могли не зробити чогось цікавого, і це - набір імперських стаутів, створених на одній базі з різними відтінками, п'ять обличь одного пива, як п'ять фаз місяця. Смаки:
- малина - потужна реінкарнація нашого щорічного іменинного Abyss
- чорний перський лайм
- цикорій
- в'ялений банан
- макадамія
Густе, насичене, таке різне. Наша подяка за те, що ви поруч!
Портер з 4 річною витримкою. Цей портер ми звалили ще у 2016му разом з 25 українськими пивоварами. Балтійський родич солодових портерів і палених шварцбірів має щільніше тіло, ширшу гаму смаків — карамель, ірис, ягідні й винні ноти, і якнайкраще підходить для холодного, темного і вогкого (з берегів моря ж походить) періоду року, бо ніжно зігріває і звеселяє.
Перша варка Подвійна версія нашого Dragon Milk з чипотле. А якщо ви не знали чи не пам'ятаєте, то чипотле - це такий висушений на диму гострий перець халапеньо. Посилили ми переважно міцність, тому спокійно, він все ще не випалює рецептори (ну, на наш смак, принаймні). І ситуативний дисклеймер: ні, алкоголь і перець не допомагають проти вірусів, але і не заважають цій боротьбі теж. Миємо руки і зберігаємо спокій.
Дворічна витримка Відколи у нас з`явилися перші бочки, нам муляло бажання зробити щось міцне, темне, кисле. Абсолютно нетипове і горизонторозширювальне. Тому ми взяли міцний портер, познайомили його з бретами і запхали в бочку, щоб він там трохи полежав, набрався чогось. І він то і зробив. Це пиво для відважних підкорювачів нових вершин, але ж усі ми з вами такі, еге ж? Ще не зовсім висока мода, але вже поруч.
Кажуть, чим довше очікування, тим солодша зустріч. Ця зустріч солодка метафорично, адже це наш перший фруктовий кислячок у бельгійському стилі. Півтора року чекали ми на те, щоб цей персик, зібраний у домашньому саді під Києвом, вирішив, що він готовий з нами усіма привітатися. За цей час він накопичував не лише терпіння, але й міць, і фруктова солодкість вихлюпнулася у 9%. Бочка з-під білого вина.
Зізнатися чесно, ми всю цю бочкову епопею розпочали, щоб робите щось таке. Якось наблизитися до мрії і власного ідеалу, доторкнутися до частини пивного всесвіту, який межує з винами (щоб було чим переконати того товариша чи подругу, які кажуть, що вони не по пиву). Раніше вони були лише бельгійські, а тепер бродять по всіх куточках світу - дикі, спонтанні, змішаного бродіння сорти продовжують захоплювати і надихати нас, і несамовито прагнути познайомити з цим захопливим смаком і вас. Сподіваємося, нам вдасться. Цей Belgian Sour більше півроку просидів у бочці з-під порто.
Якщо ви пам'ятаєте наш оригінальний Smoke on the Wort, то приблизно уявляєте, що можна очікувати. Якщо ж ні, то це дуже, дуже димне пиво на торф'яному солоді (це окрема, більш щільна варка, чиста версія без бретів якої виходила на крани як Smoke on the Wort BA), міцне, витримане у бочках з-під білого вина, на бретах, диких дріжджах, які підчистили це пиво від цукру майже всуху, і додадали ще трохи алкогольного вмісту цьому і так не слабенькому елю. Таке справді треба любити. Але якщо любов - то це вже назавжди.
Трошки передісторії. Наш попередній випуск, Amalgam, мав би називатися d`Rye & s'Wheat, але таки став Амальгамом. А це - d`Rye, житній його родич. Більш округлий і ніжний, фруктовий і збалансований, він міг би стати прекрасним початком любові до кислих елів людей, з таким пивом раніше незнайомих. Ним можна навертати на шлях диких пив друзів або просто насолоджуватися, якщо ви вже залюбені в цей надзвичайно цікавий і непередбачуваний напрям пивної культури.
Витримка в бочці (червоне вино).
Срібло International Beer Challenge 2019
Срібло Brussels Beer Challenge 2019
Рік тому, 24 серпня, поки всі святкували День Незалежності, наші пивоварі залили 300 літрів імперського стаута в бочку з-під коньяку і тримали його там рівно рік до 24 серпня 2018го. Ми вирішили відкрити нову віху пивних експериментів, і подати його тихим - без додаткової карбонізації, але під азотом. Потужний, округлий, святковий. На твою честь, Україно!
Темний, як ніч без місяця, глибокий, як безодня, трохи з короною (з червоного воску), однак ані трохи не помпезний, наш другий реліз бочкової програми - "His Darkness", імперський стаут з витримкою у бочках з-під бурбону. "Його Темнійшість" провів у дерев'яних обіймах майже рік, потім ми змішали вміст двох бочок і розлили по так само вручну понумерованих пляшках. Ручний розлив, ручна поклейка, ручне воскування - і все це з любов'ю і максимальною увагою до деталей.
Бочковий проект вабив нас нестримно, і ми не могли (та й не дуже хотіли) опиратися. Минулого травня ми залили першу нашу бочку. Найважче було терпляче чекати. Але ось, нарешті, ми випускаємо їх у широкий світ. "Hay Day", фармхаус з витримкою у бочках з-під порто. Для нас це подвійне вперше, ще ніколи ми не витримували пиво у бочках, і ще ніколи не робили фармхаусів з різними культурами дріжджів. Пікантні нотки сіна, приємна кислинка - все це їхня робота. Наш першачок - бленд двох бочок - розлито у понумеровані пляшки нового формату з восковими мантіями (чи коронами, ми ще не визначилися), адже омріяний проект потребує особливого оформлення. Country Winner WBA 2018
Фландрійський коричневий ель, який має багату історію в Varvar Brew. Дві треті цього пива витримувались у сталевому форфасі понад три роки. Після чого його зкупажували з одною третиною молодого, витриманого один рік у бочці з-під червоного вина, пива. Він має ароматику типову для бретів: мочені яблука, пріле листя, сіно.
Друга заливка Midnight Velvet Heaven Hill вийшла більш м'якою та округлою. Алкоголь вже не такий агресивний, а більш лагідний, як котик. Але шоколадні тони, розкішні ягоди, сухофрукти та здатність зігріти навіть найхолодніше серце так само на місці.
Ще один барлівайн з дружньої родини Solidøl. На відміну від попередніх релізів, цей хлопець витримувався в діжці з-під Tennesee Whisky George Dickel. Як результат ми маємо багатий, збалансований barleywine з нотками карамелі, сухофруктів та ванілі. Зігріваючий, але досить м'який. Як завжди, радимо його пробувати не дуже холодним.
Новий фармхаус, зброджений тим же міксом дріжджів і бактерій, що і улюблений Hay Day. Витримувався у бочках з-під Ясногородського червоного вина. В букеті: аромат сіна, помірна кислотність, трохи терпкий в після смаку.
Дещо зовсім дивовижне. Зброджувався дріжджовим міксом, зібраним з квітів жасмину позаминулої весни. Витримувався у бочці з-під червоного вина виноробні Robert Guliev. Легкий питкий дикий ель з ароматом квітів.
Здається тільки вчора за вікном був мирний січень та ми розливали Varvar x North Smoked Stout по баночках. Ну, пам'ятаєте те, наш колаб із крутою пивоварнею North Brewing Co, з Лідса, Великобританія. Колеги тоді залили свій варіант у бочки з-під острівного віскі, а ми частково випустили як є, а частково приховали до бочки Heaven Hill Bourbon. І ось, через 10 місяців на виході ми маємо насичений, досить сухий стаут із нотками бурбона, шоколаду та сухофруктів. Взагалі, краса що таке.